2821061e-073a-406b-88d3-2c63472f2550.jpegPrzyjaciel Pudel Centrum  

Dogoterapia

Opolskie Centrum Dogoterapii utworzone przez Przyjaciel Pudel Centrum oferuje szeroki zakres działań usługowych z dziedziny dogoterapii / kynoterapii, wspartych doświadczoną kadrą terapeutów oraz odpowiednio przygotowanymi, wyselekcjonowanymi do tego typu pracy psami. Zajęcia odbywają się w nowej, profesjonalnie wyposażonej pod kątem pracy z dziećmi sali. Dzieci czują się tu swobodnie i są bezpieczne.

 

 

img-3007.jpgNasze psy

Opolskie Centrum Dogoterapii to miejsce, w którym głównymi bohaterami zajęć są psy. Trzy rasowe, duże pudle 'królewskie', rudy Dżejkob, biały Sojer i jego synek Krzyś zachwycają puszystością, czystością i radością spotkania z każdym dzieckiem. Pudle zostały wyselekcjonowany do udziału w dogoterapii dzięki zaletom rasy - wysoka inteligencja, brak alergizującej sierści oraz cechom osobniczym - równowaga emocjonalna, odwaga i łagodność jednocześnie. Nasze pudle były przygotowywane do pracy edukacyjno – terapeutycznej z ludźmi już od pierwszych chwil przybycia do naszego centrum, czyli od okresu szczenięcego. Wychowujemy je w domowej atmosferze i szkolimy sami. Pracując z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi nieustannie mamy możliwość powoli, pozytywnie wdrażać je w świat dogoterapii.

 

img-3008.jpgRola Psów

Praca psa w Opolskim Centrum Dogoterapii Przyjaciel Pudel polega na jego obecności na zajęciach w roli motywującej dzieci do działania, działania na poszczególnych płaszczyznach, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami podopiecznego. Pies stymuluje zmysły dziecka i rozbudza polisensorycznie, co ma ogromny wpływ na wzbogacenie prawidłowego rozwoju osobniczego oraz na przebieg działań rewalidacyjnych w przypadku zaburzeń rozwojowych i społecznych.

 

 

51996434_376395563153897_7371898771845677056_n.jpgKadra

Opolskie Centrum Dogoterapii Przyjaciel Pudel prowadzi zajęcia edukacyjne i terapeutyczne, w formie indywidualnej i grupowej. Warsztat pracy opieramy na bogatym wykształceniu pedagogiczno – specjalistycznym oraz na wieloletnim doświadczeniu w szkolnictwie specjalnym i innych placówkach edukacyjnych. Sami tworzymy programy naszych zajęć i stale je modyfikujemy zauważając stale rosnącą potrzebę wspierania rozwoju dzieci. O naszych umiejętnościach w zakresie przygotowania psów do pracy świadczą same pudle. W ramach działań oferujemy również doradztwo behawioralne i wsparcie właścicieli psów z problemami w ich wspólnych relacjach.