Centrum
Dogoterapii

Przyjaciel Pudel Centrum Dogoterapia

Opolskie Centrum Dogoterapii utworzone przez Przyjaciel Pudel Centrum oferuje szeroki zakres działań usługowych z dziedziny dogoterapii / kynoterapii, wspartych doświadczoną kadrą terapeutów oraz odpowiednio przygotowanymi, wyselekcjonowanymi do tego typu pracy psami. Zajęcia odbywają się w nowej, profesjonalnie wyposażonej pod kątem pracy z dziećmi sali. Dzieci czują się tu swobodnie i są bezpieczne.

Opolskie Centrum Dogoterapii to miejsce, w którym głównymi bohaterami zajęć są psy.

Rasowe, duże pudle „królewskie”, rudy Dżejkob, czarny Bravo, biały Sojer i jego synek Krzyś,  oraz mała Liczi zachwycają puszystością, czystością i radością spotkania z każdym dzieckiem.

Nasze psy

Pudle zostały wyselekcjonowany do udziału w dogoterapii dzięki zaletom rasy – wysoka inteligencja, brak alergizującej sierści oraz cechom osobniczym – równowaga emocjonalna, odwaga i łagodność jednocześnie.

CENTRUM DOGOTERAPII AAI

Nasze pudle były przygotowywane do pracy edukacyjno – terapeutycznej z ludźmi już od pierwszych chwil przybycia do naszego centrum, czyli od okresu szczenięcego. Wychowujemy je w domowej atmosferze i szkolimy sami. Pracując z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi nieustannie mamy możliwość powoli, pozytywnie wdrażać je w świat dogoterapii.

Rola psów

Praca psa w Opolskim Centrum Dogoterapii Przyjaciel Pudel polega na jego obecności na zajęciach w roli motywującej dzieci do działania, działania na poszczególnych płaszczyznach, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami podopiecznego. Pies stymuluje zmysły dziecka i rozbudza polisensorycznie, co ma ogromny wpływ na wzbogacenie prawidłowego rozwoju osobniczego oraz na przebieg działań rewalidacyjnych w przypadku zaburzeń rozwojowych i społecznych.

Kadra

Opolskie Centrum Dogoterapii Przyjaciel Pudel prowadzi zajęcia edukacyjne i terapeutyczne, w formie indywidualnej i grupowej. Warsztat pracy opieramy na bogatym wykształceniu pedagogiczno – specjalistycznym oraz na wieloletnim doświadczeniu w szkolnictwie specjalnym i innych placówkach edukacyjnych. Sami tworzymy programy naszych zajęć i stale je modyfikujemy zauważając stale rosnącą potrzebę wspierania rozwoju dzieci. O naszych umiejętnościach w zakresie przygotowania psów do pracy świadczą same pudle. W ramach działań oferujemy również doradztwo behawioralne i wsparcie właścicieli psów z problemami w ich wspólnych relacjach.