Centrum
Dogoterapii

KURS DOGOTERAPII

Kurs Dogoterapii

Organizowany przez nasze centrum kurs dogoterapii (AAI) jest kursem indywidualnym. Może w nim uczestniczyć do 3 osób z psami. 

Kurs oparty jest
o działalność naszego centrum.

Ukazuje autorskie metody pracy z psem asystującym, wiele typów i rodzajów zajęć, współpracę z placówkami. Pracę z dziećmi i z dorosłymi, pracę w placówkach edukacyjnych, opiekuńczych i społecznych.

Dział kursu traktujący o psychologii i rozwoju psa pozwala zdobyć wiedzę związaną z przygotowaniem psa do pracy w roli asystenta.

Uczestnictwo w kursie szczególnie ze szczeniakiem daje młodemu psu cenne doświadczenia socjalizacyjne i adaptacyjne

Terapeuta nabywa umiejętność wychowawczą w procesie kształtowania swojego przyszłego pomocnika w pracy dogoterapeutycznej.

Kurs trwa niespełna 60 godzin

Opiera się w większości czasu na praktyce. Realizowany jest w ciągu 8 dni, od soboty do następnej soboty, w okresie wakacji letnich i ferii zimowych.

Kurs kończy się egzaminem praktycznym dla psa i właściciela.

Zarówno nowo ogłoszony dogoterapeuta jak i asystujący mu pies otrzymują certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. Certyfikaty są bezterminowe, wyjątkiem jest pies który nie ukończył pierwszego roku życia, dostaje on certyfikat czasowy a po ukończeniu 12 miesięcy życia podchodzi ponownie do egzaminu.