Centrum
Dogoterapii

LEKCJA Z PSEM

Lekcja z psem / warsztat

Na lekcje z psem zapraszamy grupy szkolne, przedszkolne i inne wg zainteresowania. Głównym celem lekcji jest edukacja oraz pozytywny kontakt z dziecka psem.

Opolskie Centrum Dogoterapii oferuje szeroki zakres tematyczny spotkań.

Każda pora roku, zbliżający się czas świąteczny czy wypoczynkowy stanie się dla was przygodą, gdy tylko przekroczycie progi naszego centrum.

Lekcje są dostępne także w formie warsztatów.
Lekcja z psem trwa 45 min. / warsztaty 75 min.           

Koszt udziału jednego uczestnika wynosi 15 zł / warsztaty 25 zł. Rodzaj przekazu dostosowany jest do wymagań grupy.

Lekcje i warsztaty

Programy całoroczne

„Podaj łapę na przywitanie” –  bezpieczeństwo w kontakcie z psem

Jesteś u nas pierwszy raz? Najważniejsze by dobrze się poznać!

Czy wiecie, że pies widzi świat nosem, nie lubi być głaskany po głowie i boi się gdy podnosimy przed nim ręce do góry? Jeśli macie jakieś wątpliwości, pudel Sojer wszystko wyjaśni. Porozmawiamy również o tym, jak zapoznać się z psem, by on zobaczył w nas przyjaciela, by ten kontakt był dla obu nas bezpieczny. Być może, dla nowych przyjaciół pudel Dżejkob wykona jakąś wesołą sztuczkę.

„Mój przyjaciel pies” – potrzeby zwierząt

Co to znaczy, że pies kocha bezinteresownie? To znaczy, że niczego nie oczekuje w zamian za swoją miłość.

Pies ma jednak wiele potrzeb. Jak każdy z nas, pies potrzebuje jeść i pić, ma też potrzebę ruchu, ale czy to wszystko? Otóż pies, by być szczęśliwym, potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Wtedy jest on tak radosny jak Sojer czy Dżejkob. Z psem należy się więc bawić, przytulać go ale też od niego wymagać. Posiadanie psa to duża odpowiedzialność, a co to znaczy odpowiedzialność, pomoże wam zrozumieć nasz pudel, nie zdradzimy który 🙂

„Psie pomysły na zmysły” – zmysły

Czy dziecięce zmysły i psie są takie same?

My, ludzie mamy 5 wspaniałych zmysłów, dzięki którym nasze życie potrafi być kolorowe, słodkie i pachące! Przy spotkaniu z naszymi psiakami doznajemy dodatkowo miękkiego i puszystego dotyku oraz usłyszymy głośne szczekanie i urocze malskanie. Pies ma te same zmysły co człowiek, ale odkrywa świat zupełnie inaczej.  Jak my badamy otoczenie i odkrywamy świat a jak pies? Te ciekawe różnice zrozumiemy dzięki naszemu psu obecnemu na zajęciach.

„Czy psy czasami się kłócą” – emocje

Mała kłótnia nikomu nie zaszkodzi, poznajmy swoje emocje!

Niektórzy mówią, że nic innego nie sprawia, że ​​czujemy się tak ludzcy jak właśnie nasze emocje. Towarzyszą nam stale, potrafimy je rozróżnić i nazwać.. a właśnie? potrafimy? Psy też przejawiają wiele emocji, są sytuacje kiedy psy są smutne, zaskoczone, przestraszone ale najczęściej są wesołe i radosne, tak jak nasze pudle. Czy potrafimy rozpoznać emocje i okoliczności, w których mogą się one nam przytrafić? Sprawdzimy wspólnie z naszym psiakiem!

Programy okolicznościowe /lekcje 45 min.

Wiosna

„Dżejkob wyjeżdża na wakacje” 

Dżejkob spojrzał niedawno w kalendarz i zorientował się, że do wakacji pozostało już niewiele czasu. Wyciągnął więc z szafy swoją walizkę i zaczął się pakować. Dokąd jedzie nasz pudel? Czy zapakował do walizki odpowiednie rzeczy by jego wypoczynek był aktywny i bezpieczny? Zobaczcie i oceńcie sami. Ta lekcja aż pachnie wakacjami 😉

„Wiosenne porządki”

Wiosna to czas, kiedy otwieramy szeroko nasze okna, łykamy nagrzanego słońcem powietrza i zaczynamy rozglądać się dookoła szukając ładu i piękna. Właśnie wtedy zauważamy wokół siebie mnóstwo nieuporządkowanych rzeczy. Podciągamy więc rękawy i zabieramy się za wiosenne porządki ! A gdy wszystko znajdzie się juz na swoim miejscu, pudel Dżejkob zaproponuje nam prawdziwy wioseny spacer. I nie martwcie się deszczem, będziemy odpowiednio zabezpieczeni !!!

Święta Bożego Narodzenia i Karnawał

„Co mówią psy w wigilię”

Psy w wigilię mówią ludzkim głosem - tak mówią ludzie, ale czy to jest prawda? Co by powiedziały nam psy gdyby mogły? Najczęściej zawołałyby - Choć ze mną na spacer! O jakich prezentach pod choinką marzą psy? Czy w ogóle mają jakieś marzenia? Nasza choinka jest pięknie przystrojona i smakowicie! Są na niej psie i ludzkie przysmaki. Czy potraficie je rozróżnić? Spróbujcie 🙂

PudLOVE Walentynki

Jesień

„Psia pogoda”

Wieje, leje i pogoda pod psem. Tak się zdarza jesienią. Jesień nie musi być jednak taka ponura! Może być pełna wspólnych zabaw, zabaw z psem. Zapraszamy na jesienny program pełen ruchu, radości i wielu pozytywnych emocji. Nasz pudel przemieni jesienną szarugę w słońce a wszelkie troski w uśmiechy!

100 lat Dżejkob

Dzisiaj szczególny dzień! Dżejkob ma urodziny i zaprasza was na uczę pełną niespodzianek. Będą przebrania, zabawy i psie sztuczki, oraz tyle smakołyków, że nie wiadom czy Dżejkoba brzuch zdoła pomieścić. Będą życzenia, oczywiście! Ale co życzyć psu? Zapraszamy!