Psychologia

PRZYJACIEL PUDEL

Socjalizacja szczeniąt

PSYCHOLOGIA

Poznanie
środowiska

Socjalizacja to zapoznanie z rozmaitymi rzeczami i zjawiskami, które mogą wystąpić w środowisku.

Działania socjalizacyjne pozwalają szczeniakowi zmierzyć się z bodźcami otaczającego go, ludzkiego świata w sposób stopniowy i kontrolowany. Każda nowa sytuacja, nowe miejsce, dźwięk, zapach jest dla psa wielkim wyzwaniem, w którym walczą ze sobą ciekawość i lęk. 

Nieufność do wszytskiego co nowe

Nieufność do wszystkiego co nowe i nieznane jest u psa naturalna a z punktu widzenia ewolucji warunkuje jego przetrwanie. Dlatego też stawianie szczeniaka w sytuacjach nowych i odpowiednio trudnych, z równoczesnym jego wsparciem ze strony opiekuna, kształtuje harmonijny rozwój społeczny malucha.

Nasza sala

Nasza sala, odmienność jej zapachów i dźwięków, różnorodność nawierzchni jest dla psa źródłem doznań. Nowe zabawki i obiekty rozwijają kreatywność i dodają odwagi. Kontakty z nowymi osobami, ich dotyk i głos pozwalają szczeniętom nabrać ufności do człowieka i zapamiętać te pozytywne relacje.Czas spędzony w naszym centrum sprawi, że wasze szczenięta będą mogły poczuć się swobodnie w wielu sytuacjach społecznych czekających na nich w przyszłości.

605 595 587

Zadzwoń, jeśli chcesz się umówić na spotkanie.